Sedma pobeda Radničkog

Posted by Aleksandar Aleksic on Saturday, December 8, 2012
Košarkaši Radničkog ostvarili su i sedmi trijumf u regionalnoj ligi pošto su kao domaćini savladali ekipu Splita sa 72:63 (13:14, 19:20, 18:8, 22:21).

RADNIČKI - SPLIT 72:63 (13:14, 19:20, 18:8, 22:21)

KRAGUJEVAC
Dvorana: Jezero

Gledalaca: 3.000

Sudije: Obradović, Rutešić, Zurapović

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 4, Ćapin 7, Marković 4, Emening 16, Varda 8, Birčević, Borisov 4, Krstović, Mijatović, Vajt 22, Vortington 7

SPLIT: Subotić 2, Rejnholt, Kraljević, Krušlin 11, Dižan 5, Sobin 12, Mimica 16, Vuković, Vukušić 17, Bender, Jukić

Tako su izabranici Miroslava Nikolića stigli do pete uzastopne pobede pred domaćom publikom, i ostali u trci za fajnal for. U prvom poluvremenu, gosti su pružili izuzetan otpor Radničkom, pa su na odmor otišli sa prednošću 32:34. Ipak u drugom poluvremenu, Radnički je uspeo da uspostavi igru, osigura skok, i zaigra mnogo brže u fazi napada, pa je krajem trećeg perioda igre, podigao razliku na 10 poena, koju je do kraja meča uspešno održavao.

Najzapaženiji akteri u redovima Radničkog bili su Vajt sa 22 poena i Emening  sa 16 poena, a veoma zapaženu partiju imao je i Stiven Marković, koji je imao 8 asistencija. U ekipi Splita najefiksaniji bio je Vukušić sa 17 poena.

Bila je ovo veoma bitna pobeda za ekipu Radničkog, jer im u narednom periodu predstoji serija teških utakmica, a već sledećeg vikenda, u okviru poslednjeg kola prvog dela ABA Lige, Radnički će gostovati ekipi Crvene zvezde.