Košarkaši Radničkog nastavili su niz nepobedivosti na svom parketu, ovog puta pala je Cedevita, uz maestralnu partiju Aleksandra Ćapina koji je ubacio sedam trojki.

Radnički - Cedevita 85:77 ( 27:29, 11:14, 21:18, 26:16)

Javor, Vojinović, Petek

Radnički:
Miljenović, Sinovec 14, Ćapin 23 (8 as.), Jović, Marković4, Emening 2, Varda 14 (8 sk.), Birčević 6, Borisov 8, Krstović, Mijatović, Vajt 14.

Cedevita: Rajt 8, Šuput 6, Lebo, Andrić 6, Buva, Suton 15, Bilan 2, Ilievski, Nurkić, Tomas 17, Grin 15, Baždarić 8.

Posle dva uzastopna poraza, Radnički je na najbolji mogući način uspeo da okonča 2012. godinu, pobedom nad direktnim konkurentom za fajnal - for.
Obe ekipe su u prvoj četvrtini bile dobro šuterski raspoložene, pa je taj deo igre završen sa čak 56 ubačenih poena na obe strane i prednošću gostiju, 27:29.
U drugoj četvrtini, kao da su se umorili i jedni i drugi. Dosta grešaka, dosta promašenih šuteva, pa se na poluvreme otišlo uz vođstvo Cedevite od 38:43.

U drugom poluvremenu na scenu stupa maestralni plejmejker Radničkog Aleksandar Ćapin. Predvodio je svoj tim, koji je uspeo da sustigne prednost gostiju, i da se nekoliko minuta pre kraja odlepi na pristojnih 6 poena prednosti i mirno privede meč kraju. Ćapin je ovaj meč završio sa 23 poena, uz fenomenalan šut za 3 poena 7/9, uz to imao je i 8 asistencija.
Veliku podršku imao je u Ratku Vardi koji je ubacio 14 poena i imao 8 skokova, a sa dvocifrenim učinkom meč su završili i Vajt i Sinovec koji su ubacili po 14 poena. Kod gostiju najefikasniji bio je Tomas sa 17 poena.

Radnički je tako zabeležio osmi trijumf u ovoj sezoni i vratio se u trku za završni turnir, trenutno Kragujevčani imaju pobedu manje od Cedevite koja se nalazi na 4. mestu.
Takmičenje u ABA Ligi nastavlja se prve nedelje naredne godine, a košarkaši Radničkog imaće veoma težak zadatak jer idu u goste trenutnom lideru ekipi Igokee.