Radnički potopljen na "Tašu"

Posted by Aleksandar Aleksic on Sunday, December 23, 2012
Vaterpolist Rardničkog, zabeležili su prvi poraz u ovoj sezoni, pošto su kao gosti poraženi od Crvene zvezde sa 10:8 (4:1, 1:2, 5:3,0:2).

Bazen: "Tašmajdan"
Gledalaca: 2.000
Sudije: Goran Jovančević (Vrnjačka Banja) Nenad Golijanin (Beograd)
Peterci: Crvena zvezda 1(0)
Igrač više: Crvena zvezda 12(7), Radnički 14(6).

Crvena zvezda: Šefik, S. Rašović 1, Stojčić, Ivošević 1, Milićević, Pijetlović, Avramović 1, V. Rašović 2, Ranđelović 1, Vapenski 3, Prlainović 1, Eškert, Draksimović. Trener: Dejan Savić.

Radnički: Radić, Burić 2, Popović, Marković, Gak 1, Bašić, Ćirić, Čupić, Zloković, Udovičić 1, F. Filipović 3, Đ. Filipović 1, Lazić. Trener: Dejan Udovičić.

Loše su izabranici Dejana Udovičića otvorili meč na prepunom bazenu "Tašmajdan", i vrlo lako dozvolili raspoloženom domćainu da povede sa 4:0. Radnički je dosta grešio, i imao slabu realizaciju igrača više, tako da ne čudi što su prvi gol Kragujevčani postigli u samom finišu prve četvrtine, koja ja završena 4:1 u korist Crvene zvezde.

U drugoj deonici viđena je velika borba, i kvalitet vaterpola dostojan njegovih aktera, koji zajedno imaju više od 100 odličja, što timskih, što reprezentativnih. Ovu deonicu je Radnički rešio u svoju korist, 2:1, ali je Zvezda imala prednost na poluvremenu.
Treća četvrtina, ponovo veliki problemi u igri Radničkog, Zvezda pravi još veću razliku, i poraz drim- tima iz Šumadije bio je neminovan, beogradski crveno beli ovaj deo igre su rešili u svoju korist sa 5:3.
U poslednjoj četvrtini, Zvezda je sačuvala stečeni kapital, a Radnički je uspeo samo da ublaži poraz, 2:0 Radnički dobio poslednji nastavak.

Na kraju, fenomenalna utakmica, pravi derbi, sudar po kvalitetu dve najjače ekipe u Srbiji, a možda i u Evropi, i zaslužena pobeda Crvene zvezde. Najefikasniji na meču bili su Vapenski i Filipović koji su postigli po tri gola.