Radnički poražen u "Pioniru"

Posted by Aleksandar Aleksic on Saturday, December 15, 2012
Košarkaši Radničkog nisu uspeli da zabeleže osmi trijumf u Regionalnoj ligi, pošto su poraženi od Crvene zvezd 87:73 (21:27, 21:19, 24:13, 21:14).

Dvorana: Pionir
Gledalaca: 3.500
Sudije: Dozai, Herceg, Radojković

CRVENA ZVEZDA DIVA: Cvetković 2, Braun 8, 6sk, Subotić, Rakočević 20, 6as, Mitrović, Lazić 2, Simonović 5, Savović 14, 12sk, Katić 10, Radivojević 5, Nelson 8, 4as, Skot 13, 4sk.
Trener:
Vlada Vukoičić

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 5, Ćapin 16, Marković 10, 4as, Emening 9, Varda 10, Birčević, Borisov, Krstović 5, Mijatović, Vajt 18, 8sk, Vortington.
Trener:
Miroslav Nikolić.

Odlično su izabranici Miroslava Nikolića otvorili meč u "Pioniru" i vrlo brzo su stigli do prednosti koju su uspešno održavali do kraja četvrtine. Sjajna partija Kragujevčana u prvom periodu i 27 ubačenih poena nagoveštavali su bolji ishod meča. U drugoj četvrtini Radnički je uspeo da održi prednost iz prvog perioda, pa se na odmor otišlo sa plus 4 za goste.
U drugom poluvremenu, kao da je pored Zvezde na parket izašla neka druga ekipa, a ne Radnički. Sve što su napravili u prvom poluvremenu, košarkaši Radničkog prokockali u prvih 5 minuta nastavka i na pauzu pred poslednji period otišlo se sa prednošću Zvezde 66:59. U poslednjoj četvrtini Radnički je preko raspoloženog Ćapina uspeo da se približi Zvezdi na samo četiri poena prednosti, ali su se domaći, koji je predvodio maestralni Igor Rakočević, novom serijom odlepili na više od 10 poena prednosti i zabeležili novu pobedu.

Najefikasniji u redovima Radničkog bili su Vajt sa 18, i Ćapin sa 16 poena, a dvocifren učinak imali su i Varda (10) i Marković (14). Kod domaćih najefikasniji bio je Igor Rakočević sa 20 poena.

Naredni meč košarkaši Radničkog igraju već u četvrtak, u Ljubljani protiv ekipe Olimpije.